• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Lipták nominoval kvarteto

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Lipták nominoval kvarteto

 
news img

Kvarteto slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Renáta Jamrichová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej proti Taliansku v Bratislave. Hrať sa bude 14. - 15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Obhajkyne titulu Švajčiarky a vlaňajšie finalistky Austrálčanky majú účasť zabezpečenú automaticky. Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala.

V opačnom prípade voľnú kartu udelia tímu, ktorý sa priamo nekvalifikoval. Líderkou talianskeho družstva by mala byť svetová dvadsaťšestka Martina Trevisanová, v elitnej stovke sú okrem nej ešte Camila Giorgiová, Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová i Lucia Bronzettiová. Oficiálna nominácia Talianska by mala byť známa v piatok 17. marca.

Slovenský kapitán Matej Lipták sa zatiaľ rozhodol nominovať štyri hráčky. "Budem ešte sledovať štyri-päť adeptiek na piate miesto v tíme. Oficiálnu prípravu chceme začať v sobotu 8. apríla. Bol som si pozrieť dva turnaje ITF v Trnave, kde som videl v akcii všetky naše hráčky, ktoré tam štartovali. Mám prehľad o ich forme, čo je super. Šancu byť v nominácii majú Rebecca Šramková i Radka Zelníčková, ktorá sa v Trnave prezentovala vo veľmi dobrom svetle. V sobotu sa chystám na turnaj WTA v Miami. Chcel by som si pozrieť talianske hráčky, ktoré by mali hrať v hlavnej súťaži i Kajku Schmiedlovú."

Podľa šéfa slovenskej lavičky môžu jeho zverenky prekvapiť. "Rebríčkovo nie sme favoritmi, ale tímové zápasy sú niečo iné ako turnajové. Rozhodujú iné faktory, vieme sa na súperky pripraviť a motivovať naše hráčky k tomu, aby sa vyburcovali k maximálnym výkonom. Súper má veľký výber, ich kapitánka Tathiana Garbinová to môže mixovať. Taliansko je jedna z najsilnejších tenisových krajín, no verím, že je v našich silách zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj. Fanúšikovia môžu urobiť veľa. Dúfam, že prídu našim babám pomôcť v čo najväčšom počte a vytvoria výbornú atmosféru."

Jamrichová prvýkrát okúsila atmosféru prestížnej tímovej súťaže vlani v Glasgowe. "Je to super príležitosť. Budem mať opäť šancu trénovať s babami a byť s nimi v tíme. Nastúpime doma, takže bude to pre mňa niečo nové a špeciálne. Dúfam, že si zahrám aj v nejakom zápase. Som rada, že nastúpime na harde, tvrdý povrch v NTC mi vyhovuje," uviedla tohtoročná víťazka juniorskej štvorhry na grandslamovom Australian Open.    

S Taliankami majú Slovenky priaznivú bilanciu 2:0. Vo februári 2017 ich zdolali 3:2 na antuke vo Forli. V novembri 2002 nad nimi zvíťazili na finálovom turnaji v Maspalomase a po triumfe nad domácim Španielskom napokon získali cennú trofej. Slovenský tím sa pokúsi tretíkrát za sebou postúpiť na finálový turnaj, vlani v Glasgowe i predvlani v Prahe mu tesne ušiel postup do semifinále. (stz, tasr)

 

Vložené: 15. 03. 2023       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

BJKC: Vstupenky sú už v predaji

V aprílovom kvalifikačnom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej nastúpi Slovensko proti Slovinsku. V Peugeot aréne Národného tenisového centra sa 12. a 13. apríla 2024 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC 2024 do španielskej Sevilly. Vstupenky na stretnutie si môžete už teraz zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk, www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 
news img

Proti Slovinsku na harde v NTC

Slovenské tenistky odohrajú kvalifikačný duel Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinkám na harde v bratislavskom NTC. Zápas sa uskutoční 12. a 13. apríla, jeho víťaz postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, finalistky Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

 
news img

Hrunčáková bojuje o Srdce BJKC

Viktória Hrunčáková sa dostala do nominácie na "Srdce", ocenenie za skvelú reprezentáciu v Pohári Billie Jean Kingovej. Túto skutočnosť oznámila Slovenskému tenisovému zväzu Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Informáciu o nominovaných a samotnom fanúšikovskom hlasovaní nájdete na stránke Pohára Billie Jean Kingovej. O držiteľoch rozhoduje svojím hlasovaním tenisová verejnosť v termíne od 13. decembra - 18. decembra. Výsledky oznámi ITF 20. decembra.

 
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.