• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

 
news img

Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila slovenská jednotka nepriaznivý stav 0:3.

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová urobila zmenu v nominácii a namiesto tímovej jednotky Martiny Trevisanovej postavila Paoliniovú. Tá mala v úvodnom geme k dispozícii dva brejkbaly, no Schmiedlová si podržala servis a dostala sa na koňa. Od stavu 1:1 získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Slovenka sa na rozdiel od piatkového zápasu proti Camile Giorgiovej dostávala do výmen, oveľa lepšie podávala a robila minimum nevynútených chýb.

V druhom dejstve Paoliniová pridala na agresivite a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Schmiedlová síce následne vyrovnala na 2:2, no koncovka patrila Talianke, ktorá za stavu 5:4 využila pri podaní súperky prvý setbal. Paoliniová hrala v týchto fázach zápasu variabilne, jej údery mali ideálnu dĺžku. Talianka bola v laufe, na začiatku tretieho setu viedla 3:0 a 40:0 pri Schmiedlovej podaní. Slovenka však skvele zabojovala, v ďalších minútach otočila na 5:3 a zápas dotiahla do víťazného konca. V desiatom geme premenila vďaka esu hneď prvý mečbal.

"Som veľmi rada, že sa mi podarilo získať pre Slovensko bod. Bolo to pocitovo oveľa lepšie ako včera, dostávala som sa do výmen a viac som si verila. O zmene v talianskej nominácii som sa dozvedela hodinu pred zápasom. S Paoliniovou som mala veľmi negatívnu bilanciu 1:6, aj preto ju Talianky asi teraz nasadili. Veľmi ma teší, že v treťom sete som otočila z 0:3 a 0:40, takýto obrat sa mi podarí raz za rok," uviedla Schmiedlová.  (stz, tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 15. 04. 2023       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

BJKC: Vstupenky sú už v predaji

V aprílovom kvalifikačnom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej nastúpi Slovensko proti Slovinsku. V Peugeot aréne Národného tenisového centra sa 12. a 13. apríla 2024 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC 2024 do španielskej Sevilly. Vstupenky na stretnutie si môžete už teraz zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk, www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 
news img

Proti Slovinsku na harde v NTC

Slovenské tenistky odohrajú kvalifikačný duel Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinkám na harde v bratislavskom NTC. Zápas sa uskutoční 12. a 13. apríla, jeho víťaz postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, finalistky Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

 
news img

Hrunčáková bojuje o Srdce BJKC

Viktória Hrunčáková sa dostala do nominácie na "Srdce", ocenenie za skvelú reprezentáciu v Pohári Billie Jean Kingovej. Túto skutočnosť oznámila Slovenskému tenisovému zväzu Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Informáciu o nominovaných a samotnom fanúšikovskom hlasovaní nájdete na stránke Pohára Billie Jean Kingovej. O držiteľoch rozhoduje svojím hlasovaním tenisová verejnosť v termíne od 13. decembra - 18. decembra. Výsledky oznámi ITF 20. decembra.

 
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.