• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Slovensko vyhralo 2:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Slovensko vyhralo 2:1

 
news img

Slovenské tenistky zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe nad Belgickom 2:1. Napriek triumfu však už nemajú reálnu šancu na postup do semifinále. Rozhodla o tom hladká dvojsetová prehra páru Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková s tandemom Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová 0:6, 3:6.

V úvodnom dueli B-skupiny totiž Slovenky v utorok prehrali s Austráliou 1:2, pričom získali iba dva zo siedmich setov. V zápase s Belgickom mali pomer setov 4:3. Belgičanky nastúpili vo štvorhre aj s Mertensovou, ktorá pred necelými dvoma dňami triumfovala po boku Rusky Veroniky Kudermetovovej na deblovom Masters v texaskom Fort Worthe. V prvom sete s Flipkensovou na kurte dominovali a Kužmovej s Mihalíkovou uštedrili "kanára". V druhom dejstve si belgická dvojica vďaka brejku vo štvrtom geme vybudovala náskok 4:1 a zápas dotiahla do úspešného konca.

Slovenského kapitána Mateja Liptáka mrzela prehra vo štvorhre, vyzdvihol však kvalitu belgického dua. "Sme smutní, že sme nezískali tretí bod, ale celkovo môžeme byť spokojní, veď sme zdolali kvalitný belgický tím. Viki s Kajou podali vo dvojhrách bojovné výkony. Flipkensová s Mertensovou potvrdili, že sú výborné deblistky. Zápas sa im dokonale vydaril, vyšlo im všetko, na čo siahli," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii.

Kužmová vystrúhala poklonu Mertensovej. "Čakali sme veľmi ťažký zápas. Mertensová priletela do Glasgowa až v utorok večer a hrala neskutočne, klobúk dolu. Nebolo vôbec vidno, že je unavená. Belgičankám vychádzali prvé servisy. Ťažko sa nám returnovalo, nehrali sa skoro žiadne výmeny."

Aj Mihalíková priznala, že Belgičanky vyhrali štvorhru zaslúžene. "Flipkensová s Mertensovou hrali naozaj dobre. Výborne podávali a vo výmenách nás dostávali pod tlak. Nezachytili sme začiatok zápasu a nevedeli sme sa dostať do správneho rytmu." (tasr)

FOTO: Martin Sidorják

 

Vložené: 09. 11. 2022       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

BJKC: Vstupenky sú už v predaji

V aprílovom kvalifikačnom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej nastúpi Slovensko proti Slovinsku. V Peugeot aréne Národného tenisového centra sa 12. a 13. apríla 2024 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC 2024 do španielskej Sevilly. Vstupenky na stretnutie si môžete už teraz zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk, www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 
news img

Proti Slovinsku na harde v NTC

Slovenské tenistky odohrajú kvalifikačný duel Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinkám na harde v bratislavskom NTC. Zápas sa uskutoční 12. a 13. apríla, jeho víťaz postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, finalistky Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

 
news img

Hrunčáková bojuje o Srdce BJKC

Viktória Hrunčáková sa dostala do nominácie na "Srdce", ocenenie za skvelú reprezentáciu v Pohári Billie Jean Kingovej. Túto skutočnosť oznámila Slovenskému tenisovému zväzu Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Informáciu o nominovaných a samotnom fanúšikovskom hlasovaní nájdete na stránke Pohára Billie Jean Kingovej. O držiteľoch rozhoduje svojím hlasovaním tenisová verejnosť v termíne od 13. decembra - 18. decembra. Výsledky oznámi ITF 20. decembra.

 
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.