• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: SR privíta Taliansko!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: SR privíta Taliansko!

 
news img

Slovenské tenistky zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Taliansku. Rozhodol o tom žreb v Glasgowe, počas ktorého figurovali medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 14. - 15. apríla 2023, postup si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Víťazky glasgowského finále Švajčiarky a finalistky z Austrálie majú účasť zabezpečenú automaticky.

Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala. V opačnom prípade voľnú kartu udelia tímu, ktorý sa priamo nekvalifikoval.

Slovenky obsadili v Glasgowe 5. - 8. miesto. Po prehre s Austráliou 1:2 zdolali Belgicko 2:1 a v B-skupine skončili druhé za oceánskym družstvom. Žreb im okrem Talianska mohol určiť za súpera Rakúsko, Belgicko, Brazíliu, Veľkú Britániu, Mexiko, Poľsko, Slovinsko alebo Ukrajinu.

S Taliankami má slovenský tím priaznivú bilanciu 2:0. Vo februári 2017 ho zdolal 3:2 na antuke vo Forli. V novembri 2002 nad ním zvíťazil na finálovom turnaji v  Maspalomase a po triumfe nad domácim Španielskom napokon získal cennú trofej.

Generálny sekretár Igor Moška privítal ďalšie domáce stretnutie. „Teším sa, že nám žreb prisúdil domáci zápas, naše dievčatá privítajú silný tím Talianska, ktorý má aktuálne vo svojom strede päť hráčok z prvej svetovej stovky. Tajné želanie sa mi nesplnilo, chcel som, aby nám vyžrebovali Mexiko. Taliansko je však atraktívny súper, veľmi zaujímavý aj pre fanúšikov tenisu. Favoritom stretnutia je Taliansko, ale verím, že našim dievčatám sa podarí zvíťaziť a že aj do tretice sa predstavíme na finálovom turnaji," povedal v prvej reakcii po glasgowskom žrebe Moška.

O povrchu je zatiaľ skoro hovoriť, ale Moška si myslí, že by to mal byť hard: "Rozhodne o ňom kapitán po porade s hráčkami. Počítam však, že hrať sa bude na tvrdom povrchu. Talianky sú výborné antukárky. Tvrdý povrch v domácom prostredí by mohol byť pre slovenské dievčatá výhodou," dodal Moška.

Slovenská dvojka Viktória Kužmová sa teší, že dievčatá budú mať za sebou domáce publikum: "Myslím si, že sme pri žrebe nemali veľmi na výber. Všetky tímy sú silné. Taliansko je veľmi dobrý tím, ktorý aj v Glasgowe ukázal, že môže hrať s každým vyrovnanú partiu. Domáce prostredie a slovenskí fanúšikovia sú určite výhodou, ktorá nás bude hnať vpred."

Talianskou jednotkou je momentálne Martina Trevisanová, ktorá figuruje v rebríčku WTA na 28. mieste. Lucia Bronzettiová je 56., Jasmine Paoliniová 59. Elisabtetta Cocciarettová 65. a Camila Giorgiová 67. (stz, tasr)

 

Vložené: 13. 11. 2022       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.

 
news img

BJKC: Slovensko do kvalifikácie!

Slovenské tenistky budú v apríli 2024 bojovať o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V dueli o účasť v I. svetovej skupine totiž zdolali Argentínu 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Juliu Rierovú 3:6, 6:4, 6:4.

 
news img

BJKC: Jamrichovej skvelý debut!

Slovenské tenistky vedú v dueli o účasť v I. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej nad Argentínou 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom Národnom tenisovom centre postarala debutantka Renáta Jamrichová, ktorá po výbornom výkone zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú 6:1, 6:4 za 68 minút.

 
news img

BJKC: Jamrichovej debut!

Renáta Jamrichová zažije debut v Pohári Billie Jean Kingovej. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra nahradí v prvom sobotňajšom zápase barážového stretnutia proti Argentíne slovenskú singlovú jednotku Annu Karolínu Schmiedlovú. Jej súperkou bude pôvodne nominovaná Argentínčanka Nadia Podoroská. Zápas sa začína o 13.00 h na centrálnom dvorci NTC v Bratislave.