• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: V utorok spoznáme súpera

 
news img

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

Na finálovom turnaji bude štartovať 12 krajín. Ako oznámila ITF minulý týždeň, štyri krajiny budú nasadené priamo do štvrťfinále. Sú nimi vlaňajší víťaz Kanada a finalista Taliansko, ďalšie dve nasadené krajiny sú Česko a Austrália. Rozhodlo o tom ich postavenie v aktuálnom rebríčku BJKC. Osem nenasadených krajín bude súťažiť v baráži úvodného kola (12. - 14. novembra), pričom víťazné tímy sa spoja so štyrmi nasadenými krajinami vo štvrťfinále (15. - 17. novembra). Semifinále sa uskutoční 18. – 19. novembra, finále je naplánované na stredu 20. novembra. Všetky stretnutia na finálovom turnaji budú pozostávať z troch zápasov - dvoch dvojhier a záverečnej štvorhry.

Nasadené krajiny: Kanada (1), Taliansko (2), Česko (3), Austrália (4)
Nenasadené krajiny: Nemecko, Veľká Británia, Japonsko, Poľsko, Rumunsko, SLOVENSKO, Španielsko, USA

 

Vložené: 29. 04. 2024       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

 
news img

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

 
news img

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

 
news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

 
news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.

 
news img

BJKC: SR na desiatej priečke

Slovensko figuruje na desiatej priečke nového rebríčka krajín v Pohári Billie Jean Kingovej. Po víťazsve v kvalifikačnom stretnutí nad Slovinskom si polepšilo o jednu priečku. Na čele renkingu je naďalej Kanada, úradujúci majster sveta z roku 2023. Druhá je Česká republika, tretia priečka patrí Taliansku. Do elitnej desiatky krajín sa vyšplhalo Poľsko, naopak, vypadli z nej Kazachstan a Francúzsko. V tomto roku štartuje v Pohári Billie Jean Kingovej rekordný počet 138 krajín.