• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Lipták: Najťažší možný súper

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Lipták: Najťažší možný súper

 
news img

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

"Je to jednoznačne najťažší súper, akého sme mohli dostať. Spojené štáty americké sú silná tenisová krajina, majú viac ako desať hráčok v stovke, dve dokonca v top 10. Veľmi podobne sú na tom v debli, takže to pre nás bude extrémna výzva. Na druhú stranu treba povedať, že posledné stretnutie sme s nimi vyhrali a vtedy boli v podobnej pozícii. Veľmi dôležité bude, v akej zostave prídu, aj keď káder majú tak široký, že každá z nich je výborná hráčka. V tomto stretnutí rozhodne nemáme čo stratiť," povedal v prvej reakcii na žreb Matej Lipták.

Skúsený slovenský kapitán sa už niekoľkokrát vyjadril, že formát stretnutí finálového turnaja (dve dvojhry a štvorhra) zvýhodňuje slabšie tímy. "Hrá nám do kariet formát stretnutí. Zároveň viem, čoho sú moje hráčky schopné. Myslím si, že môžu prekvapiť aj takýto skvelý tím, veď Američanky sme už zdolali. Preto verím, že sa nám to môže podariť aj v Seville. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne."

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) iba pár dní pred žrebom oznámila, že tohtoročný finálový turnaj sa odohrá v inom formáte. Skupinovú fázu nahradila vyraďovacia. "Je veľmi zvláštne, že sa snažia meniť pravidlá počas rozbehnutej sezóny. Mal som stretnutie s predstaviteľmi ITF počas kvalifikačného stretnutia proti Slovinsku. Pre mňa tento nový formát nebol akceptovateľný, som z toho sklamaný. Skupinová fáza bola podľa mňa oveľa férovejšia, každý tím mal isté minimálne dve stretnutia. Bol by som prekvapený, ak ostatné tímy proti tomu nenamietali. Dôvodom pre zmenu bol pravdepodobne ženský turnaj Masters a taktiež spájanie finálového turnaja BJKC s Davisovým pohárom. Rozumiem ich myšlienke, ale nie úplne sa s ňou stotožňujem. My sme však malé ryby, aby sme o tom rozhodovali. Je to tak, ako to je. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme mali baby v danom týždni optimálne pripravené, vo forme a zdravé. Pre nás je úspech už to, že sme sa kvalifikovali medzi najlepších 12 tímov na svete. Tešíme sa na výzvu a budeme sa snažiť prekvapiť," doplnil na záver Lipták, ktorý sa so svojimi zverenkami predstaví na finálovom turnaji už tretíkrát v posledných štyroch rokoch.

 

Vložené: 30. 04. 2024       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

 
news img

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

 
news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

 
news img

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

 
news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.

 
news img

BJKC: SR na desiatej priečke

Slovensko figuruje na desiatej priečke nového rebríčka krajín v Pohári Billie Jean Kingovej. Po víťazsve v kvalifikačnom stretnutí nad Slovinskom si polepšilo o jednu priečku. Na čele renkingu je naďalej Kanada, úradujúci majster sveta z roku 2023. Druhá je Česká republika, tretia priečka patrí Taliansku. Do elitnej desiatky krajín sa vyšplhalo Poľsko, naopak, vypadli z nej Kazachstan a Francúzsko. V tomto roku štartuje v Pohári Billie Jean Kingovej rekordný počet 138 krajín.