• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Renča: Ďakujem za dôveru

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Renča: Ďakujem za dôveru

 
news img

Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej. Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville. Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s kanárom.

"O tom, že nastúpim namiesto Kaji Schmiedlovej, som sa dozvedela v piatok o desiatej večer. Veľmi ma potešilo, že mi dal kapitán Matej Lipták dôveru, bola to pre mňa veľká česť. Trochu ťažšie sa mi zaspávalo a bola som nervóznejšia ako vlani v novembri v zápase s Argentínou. Uvedomovala som si, že môžem získať rozhodujúci tretí bod, bolo to stresujúce. V prvom sete som sa trápila mentálne, vo výmenách som mala blok. Postupne som sa však dostala do tempa, uvoľnila som sa a druhý set bol už v mojej réžii," uviedla 16-ročná Slovenka.

Informácie o súperke čerpala od Liptáka i od slovenskej dvojky Viktórie Hrunčákovej, ktorá v piatok Erjavečovú zdolala v troch setoch. "Vedela som, že Slovinka toho veľa vybehá a hrá solídne od základnej čiary. Všetko som si musela uhrať sama. Veľmi som cítila podporu fanúšikov, ktorí ma neustále povzbudzovali a nedovolili mi vypustiť ani jedinú výmenu. Snažila som sa hrať rýchlo a najmä cez jej forhend, čo bola účinná taktika."

Jamrichová zažila atmosféru finálového turnaja už v roku 2022 v Glasgowe, kde Slovenkám tesne ušiel postup do semifinále. Zverenka trénera Jána Matúša dúfa, že v Seville sa predstaví aj v nejakom zápase. "Na finálovom turnaji budú hrať špičkové hráčky z elitnej svetovej dvadsiatky. Bolo by skvelé, keby mi dal kapitán príležitosť a mohla by som nastúpiť v nejakom zápase. Dúfam, že budem vtedy v dobrej forme." (stz, tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Vložené: 14. 04. 2024       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

 
news img

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

 
news img

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

 
news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

 
news img

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

 
news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.