• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
news img

Zostáva 3:0, pre dážď sa nehrá

Výsledok stretnutia play off o svetovú skupinu Davisovho pohára v Olympijskom parku v Sydney Austrália - Slovensko 3:0 je konečný. Nedeľňajšie dvojhry sa pre dážď už nehrajú. Slovenská výprava letí domov podľa plánu v pondelok.

18. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Rozhodnuté: Austrália - SR 3:0

 Slovenskí tenisti budú aj v roku 2017 účinkovať v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V barážovóm stretnutí o účasť vo svetovej skupine totiž prehrávajú na tráve v Sydney s domácou Austráliou už 0:3. O rozhodujúci tretí bod pre austrálske farby sa v sobotňajšej štvorhre postarali Sam Groth s Johnom Peersom, ktorí v aréne Kena Rossewalla zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:4, 6:2, 6:7 (3) a 7:6 (2).

17. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Súper potvrdil, že je favorit

Podľa slovenského daviscupového kapitána Miloslava Mečířa Austrálčania v úvodný deň potvrdili úlohu favorita. "Je smutné, že po prvom dni prehrávame 0:2, no Austrália bola favoritom. Kyrgios i Tomic hrali veľmi dobre, cítili sa na tráve pohodlnejšie ako naši, mali väčšiu sebadôveru.

16. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

SR prehráva v Sydney 0:1

Slovensko prehráva po úvodnej dvojhre play off o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára s Austráliou na tráve v Sydney 0:1. Prvý bod domácich získal Nick Kyrgios víťazstvom nad Andrejom Martinom 6:3, 6:2, 6:4. Zápas trval 99 minút.

16. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Slováci na žreb loďou

Slovenskí tenisti sa viezli na štvrtkový žreb daviscupového stretnutia Austrália - Slovensko, ktorý sa uskutočil pod sydneyskými mrakodrapmi, loďou. Tím využil cestu na spomienkovú fotografiu so slávnym pozadím Sydney Harbour Bridge. Z miesta žrebu v Sydney Harbour, ktorý moderoval niekdajší skvelý deblista Todd Woodbridge, sa naskytol impozantný pohľad na sydneyskú operu.

15. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

V Sydney otvárajú Kyrgios - Martin

Austrálska tenisová jednotka Nick Kyrgios a slovenská dvojka Andrej Martin nastúpia v piatok o 3.00 ráno SELČ proti sebe v úvodnej dvojhre barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára. V druhom singli si na tráve v Ken Rosewall aréne zmerajú sily Bernard Tomic a slovenská jednotka Jozef Kovalík. Rozhodol o tom štvrtkový žreb upristred mrakodrapov v Sydney.

15. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Naša jedenástka v Sydney

Daviscupová reprezentácia merala ďalekú cestu k protinožcom za ďalším pokusom postúpiť do elitnej šestnástky najprestížnejšej súťaže. Slovenský tím v Sydney má 11 členov. Pred štvrtkovým žrebom sa všetci zišli za jedným stolom na tradičnom bankete. Ako prezdrádza fotografia, pred náročným víkendom v tíme vládne príjemná atmosféra.

14. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Dve legendy spolu

Spoznávate? Miloša Mečířa, kapitána slovenského daviscupového tímu, určite. Olympijského šampióna a slovenskú tenisovú legendu máme na očiach často. Ale 8-násobného grandslamového víťaza Kena Rosewalla, 81-ročnú austrálsku legendu, po ktorej nesie meno aréna v Olympijskom parku, kde sa bude od piatka hrať Davis Cup Austrália - Slovensko, predsa len tak často nevídame. Stretli sa na bankete v predvečer baráže o postup do svetovej skupiny a takto zapózovali pred objektívom.

14. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř spomínal na Sydney

Daviscupová reprezentácia Slovenska absolvovala v Sydney v utorok prvú oficialitu - tradičnú tlačovú konferenciu pred štvrtkovým žrebom play off o postup do svetovej skupiny proti Austrálii. Zastúpenie austrálskych médií bolo skromnejšie.

13. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

V Sydney je bez slnka chladno

 Slovenskí tenisti si už vyskúšali trávnatý povrch položený na harde v Ken Rosewall Arene v Olympic Parku v Sydney, dejisku víkendového daviscupového play off o postup do svetovej skupiny proti Austrálii. ,,K hlavnému dvorcu nemali hráči po prvom teste pripomienky,“ informuje zo Sydney Vladimír Habas, vedúci slovenskej výpravy. ,,Trénujeme aj na tradičných trávových dvorcoch v klube vzdialenom asi pol hodiny z hotela. Tie už nie sú také kvalitné ako kurt, na ktorom sa bude hrať. Oba tímy majú, samozrejme, rovnaké podmienky,“ poznamenáva Habas. Tréningové dvorce si v prvý deň pobytu išiel vyskúšať Norbert Gombos s trénerom Dominikom Hrbatým a potom aj deblový pár Andrej Martin, Igor Zelenay.

12. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

DC tím SR už v Sydney

,,Už sme kompletne v Sydney. Dorazil aj Dominik Hrbatý, Norbert Gombos bol v Sydney prvý," informoval vedúci slovenskej výpravy Vladimír Habas z dejiska daviscupového play off stretnutia o postup do svetovej skupiny Austrália - Slovensko 16. - 18. septembra 2016. ,,Je polnoc sydneyského času a po únavnej ceste sa tešíme na spánok," dodal Habas v kontaktnej správe zo Sydney. 

11. 09. 2016
Davis Cup Více zde
 
news img

Ani Lacko nejde do Austrálie

Daviscupový tím Slovenska poletí túto sobotu do Sydney bez dvoch svojich najlepších hráčov. Po Martinovi Kližanovi sa ospravedlnil aj Lukáš Lacko. V tíme kapitána Miloslava Mečířa ho nahradí Norbert Gombos. Zostavu tvorí teda kvarteto (na obr.), ktoré v júli zdolalo Maďarsko a vybojovalo postup do play off o svetovú skupinu. Stretnutie na tráve v Sydney sa hrá 16. - 18. septembra.

09. 09. 2016
Davis Cup Více zde