• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

 
news img

Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej spadol kameň zo srdca. Kapitánka hosťujúceho tímu priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali stretnutie, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou napokon v rozhodujúcom sete štvorhry otočili z 3:5 a Talianky postúpili na finálový turnaj. Garbinovú potešilo, že jej tímu vyšla odplata za prehru 2:3 vo Forli v roku 2017. "V tom zápase som debutovala vo funkcii kapitánky a prehru som ťažko znášala. Som veľmi rada, že nám v Bratislave vyšla ´vendetta´. Sobota sa pre nás začala veľmi zle. Camila Giorgiová totiž pre zranenie kolena nemohla nastúpiť a musela som to celé úplne pomeniť. Na tretiu dvojhru som poslala na kurt Jasmine Paoliniovú, na štvrtú Elisabettu Cocciarettovú a Martinu Trevisanovú som si ušetrila na štvorhru," rozhovorila sa Garbinová o peripetiách s nomináciou na sobotňajšie duely

Vo štvorhre Talianky čelili Viktórii Hrunčákovej s Terezou Mihalíkovou, ktoré na turnajoch WTA hrávajú pravidelne debla a v rebríčku sú oveľa vyššie ako Trevisanová s Cocciarettovou. Na kurte to však nebolo vidieť. "Na dievčatá som veľmi hrdá. Ukázali všetkým, čo pre nich znamená hrať za azúrové farby v tímových súťažiach. Martina podala neuveriteľný výkon a postupne strhla aj Elisabettu. V závere boli obe ako v tranze a podaril sa im skvelý obrat."

Pred žrebom finálového turnaja Garbinová nemá žiadne špeciálne želanie: "Potešilo by ma, keby sme dostali súperky, cez ktoré sa dá postúpiť zo základnej skupiny do semifinále. Mojou výhodou je, že mám široký káder. Všetkých päť hráčok, ktoré boli v Bratislave, je v prvej svetovej stovke, majú potenciál sa naďalej zlepšovať a to je veľmi pozitívny signál." (tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Vložené: 15. 04. 2023       Kategória: Fed Cup
 
news img

Proti Argentíne na tvrdom povrchu

Slovenské reprezentantky nastúpia v baráži o účasť v prvej svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu Argentíny. Stretnutie sa uskutoční 10. - 11. novembra 2023 na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre a jeho víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop Fort All Court TS. Časy zápasov zatiaľ nie sú definitívne stanovené, po ich potvrdení prinesieme informáciu na zväzových komunikačných kanáloch.

13. 07. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Argentínu

Slovenské tenistky nastúpia v novembrovej baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Argentíne. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Víťaz duelu postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj 2024. Slovenky boli pri žrebe najvyššie nasadené. Okrem Argentíny ešte mohli dostať za súpera Rakúsko, Kolumbiu, Maďarsko, Kórejskú republiku, Holandsko, Srbsko alebo Švédsko.

24. 05. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky boli krôčik od toho, aby sa aj v roku 2023 predstavili na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. Po vynikajúcich singlových výkonoch Anny Karolíny Schmiedlovej a Viktórie Hrunčákovej dokázali Slovenky v sobotu vyrovnať stav stretnutia na 2:2 a o všetkom sa rozhodovalo až v záverečnej štvorhre.

16. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: SR podľahlo Taliansku

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Hrunčáková vyrovnala!

Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3, 7:6(2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila slovenská jednotka nepriaznivý stav 0:3.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde