• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

 
news img

Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila slovenská jednotka nepriaznivý stav 0:3.

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová urobila zmenu v nominácii a namiesto tímovej jednotky Martiny Trevisanovej postavila Paoliniovú. Tá mala v úvodnom geme k dispozícii dva brejkbaly, no Schmiedlová si podržala servis a dostala sa na koňa. Od stavu 1:1 získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Slovenka sa na rozdiel od piatkového zápasu proti Camile Giorgiovej dostávala do výmen, oveľa lepšie podávala a robila minimum nevynútených chýb.

V druhom dejstve Paoliniová pridala na agresivite a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Schmiedlová síce následne vyrovnala na 2:2, no koncovka patrila Talianke, ktorá za stavu 5:4 využila pri podaní súperky prvý setbal. Paoliniová hrala v týchto fázach zápasu variabilne, jej údery mali ideálnu dĺžku. Talianka bola v laufe, na začiatku tretieho setu viedla 3:0 a 40:0 pri Schmiedlovej podaní. Slovenka však skvele zabojovala, v ďalších minútach otočila na 5:3 a zápas dotiahla do víťazného konca. V desiatom geme premenila vďaka esu hneď prvý mečbal.

"Som veľmi rada, že sa mi podarilo získať pre Slovensko bod. Bolo to pocitovo oveľa lepšie ako včera, dostávala som sa do výmen a viac som si verila. O zmene v talianskej nominácii som sa dozvedela hodinu pred zápasom. S Paoliniovou som mala veľmi negatívnu bilanciu 1:6, aj preto ju Talianky asi teraz nasadili. Veľmi ma teší, že v treťom sete som otočila z 0:3 a 0:40, takýto obrat sa mi podarí raz za rok," uviedla Schmiedlová.  (stz, tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 15. 04. 2023       Kategória: Fed Cup
 
news img

Proti Argentíne na tvrdom povrchu

Slovenské reprezentantky nastúpia v baráži o účasť v prvej svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu Argentíny. Stretnutie sa uskutoční 10. - 11. novembra 2023 na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre a jeho víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop Fort All Court TS. Časy zápasov zatiaľ nie sú definitívne stanovené, po ich potvrdení prinesieme informáciu na zväzových komunikačných kanáloch.

13. 07. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Argentínu

Slovenské tenistky nastúpia v novembrovej baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Argentíne. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Víťaz duelu postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj 2024. Slovenky boli pri žrebe najvyššie nasadené. Okrem Argentíny ešte mohli dostať za súpera Rakúsko, Kolumbiu, Maďarsko, Kórejskú republiku, Holandsko, Srbsko alebo Švédsko.

24. 05. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky boli krôčik od toho, aby sa aj v roku 2023 predstavili na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. Po vynikajúcich singlových výkonoch Anny Karolíny Schmiedlovej a Viktórie Hrunčákovej dokázali Slovenky v sobotu vyrovnať stav stretnutia na 2:2 a o všetkom sa rozhodovalo až v záverečnej štvorhre.

16. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej spadol kameň zo srdca. Kapitánka hosťujúceho tímu priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali stretnutie, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: SR podľahlo Taliansku

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Hrunčáková vyrovnala!

Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3, 7:6(2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde