• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: SR privíta Taliansko!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » BJKC: SR privíta Taliansko!

 
news img

Slovenské tenistky zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Taliansku. Rozhodol o tom žreb v Glasgowe, počas ktorého figurovali medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 14. - 15. apríla 2023, postup si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Víťazky glasgowského finále Švajčiarky a finalistky z Austrálie majú účasť zabezpečenú automaticky.

Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala. V opačnom prípade voľnú kartu udelia tímu, ktorý sa priamo nekvalifikoval.

Slovenky obsadili v Glasgowe 5. - 8. miesto. Po prehre s Austráliou 1:2 zdolali Belgicko 2:1 a v B-skupine skončili druhé za oceánskym družstvom. Žreb im okrem Talianska mohol určiť za súpera Rakúsko, Belgicko, Brazíliu, Veľkú Britániu, Mexiko, Poľsko, Slovinsko alebo Ukrajinu.

S Taliankami má slovenský tím priaznivú bilanciu 2:0. Vo februári 2017 ho zdolal 3:2 na antuke vo Forli. V novembri 2002 nad ním zvíťazil na finálovom turnaji v  Maspalomase a po triumfe nad domácim Španielskom napokon získal cennú trofej.

Generálny sekretár Igor Moška privítal ďalšie domáce stretnutie. „Teším sa, že nám žreb prisúdil domáci zápas, naše dievčatá privítajú silný tím Talianska, ktorý má aktuálne vo svojom strede päť hráčok z prvej svetovej stovky. Tajné želanie sa mi nesplnilo, chcel som, aby nám vyžrebovali Mexiko. Taliansko je však atraktívny súper, veľmi zaujímavý aj pre fanúšikov tenisu. Favoritom stretnutia je Taliansko, ale verím, že našim dievčatám sa podarí zvíťaziť a že aj do tretice sa predstavíme na finálovom turnaji," povedal v prvej reakcii po glasgowskom žrebe Moška.

O povrchu je zatiaľ skoro hovoriť, ale Moška si myslí, že by to mal byť hard: "Rozhodne o ňom kapitán po porade s hráčkami. Počítam však, že hrať sa bude na tvrdom povrchu. Talianky sú výborné antukárky. Tvrdý povrch v domácom prostredí by mohol byť pre slovenské dievčatá výhodou," dodal Moška.

Slovenská dvojka Viktória Kužmová sa teší, že dievčatá budú mať za sebou domáce publikum: "Myslím si, že sme pri žrebe nemali veľmi na výber. Všetky tímy sú silné. Taliansko je veľmi dobrý tím, ktorý aj v Glasgowe ukázal, že môže hrať s každým vyrovnanú partiu. Domáce prostredie a slovenskí fanúšikovia sú určite výhodou, ktorá nás bude hnať vpred."

Talianskou jednotkou je momentálne Martina Trevisanová, ktorá figuruje v rebríčku WTA na 28. mieste. Lucia Bronzettiová je 56., Jasmine Paoliniová 59. Elisabtetta Cocciarettová 65. a Camila Giorgiová 67. (stz, tasr)

 

Vložené: 13. 11. 2022       Kategória: Fed Cup
 
news img

BJKC: Talianky prídu v plnej sile

Kvinteto talianskych tenistiek Martina Trevisanová, Camila Giorgiová, Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová a Lucia Bronzettiová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovensku v Bratislave. Hrať sa bude 14. - 15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov.

Talianky nastúpia proti Slovenkám v plnej sile s piatimi hráčkami z elitnej svetovej stovky. Líderkou družstva by mala byť Trevisanová, ktorá v rebríčku WTA figuruje na 26. mieste. Tímovou dvojkou je skúsená Giorgiová - víťazka februárového turnaja v mexickej Meride.

17. 03. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Lipták nominoval kvarteto

Kvarteto slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Renáta Jamrichová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej proti Taliansku v Bratislave. Hrať sa bude 14. - 15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Obhajkyne titulu Švajčiarky a vlaňajšie finalistky Austrálčanky majú účasť zabezpečenú automaticky. Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala.

15. 03. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Vstupenky sú v predaji

V aprílovom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej proti Taliansku pôjde o veľa. V NTC aréne sa 14. – 15. apríla 2023 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC. Pre zverenky kapitána Mateja Liptáka bude tento duel výzvou, určite by sa rady aj do tretice predstavili na záverečnom turnaji. Vstupenky na toto stretnutie si už dnes môžete zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC.

01. 03. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

Proti Taliansku na harde

Slovenské reprezentantky nastúpia v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu Talianska. Stretnutie sa uskutoční 14. - 15. apríla 2023 na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre a jeho víťaz postúpi na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop Fort All Court TS. Časy zápasov zatiaľ nie sú definitívne stanovené, po ich potvrdení prinesieme informáciu na zväzových komunikačných kanáloch.

18. 01. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Atraktívny súper doma

Slovenské tenistky sa v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej stretnú s výberom Talianska. Rozhodol o tom nedeľný žreb v glasgowskej Emirates aréne. Naposledy sa tím pod vedením kapitána Mateja Liptáka predstavil pred domácim fanúšikmi ešte vo februári 2020 proti Veľkej Británii, ktorú zdolal 3:1.

13. 11. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovensko vyhralo 2:1

Slovenské tenistky zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe nad Belgickom 2:1. Napriek triumfu však už nemajú reálnu šancu na postup do semifinále. Rozhodla o tom hladká dvojsetová prehra páru Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková s tandemom Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová 0:6, 3:6.

09. 11. 2022
Fed Cup Více zde