• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kovalík získal titul v Splite

Jozef Kovalík získal titul vo dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). Vo finále si poradil s najvyššie nasadeným Zsomborom Pirosom z Maďarska a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 7:5 za 155 minút. Pre tridsaťjedenročného daviscupového reprezentanta je to už ôsmy challengerový titul v dvojhre, druhý v tomto roku. Pred dvoma týždňami sa z turnajového víťazstva tešil v Zadare.

Lipták: Zdobí nás tímový duch

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták považuje postup na novembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej za veľkú výzvu. Okrem tenistiek Slovenska si miestenku na majstrovstvá sveta družstiev v tenise zabezpečili v kvalifikácii Američanky, Nemky, Britky, Poľky, Rumunky, Japonky a Austrálčanky. Účasť medzi elitnou dvanástkou mali už v predstihu istú úradujúce šampiónky Kanaďanky, vlaňajšie finalistky Talianky, domáce Španielky a Češky ako držiteľky voľnej karty.

Renča: Ďakujem za dôveru

Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej. Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville. Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s kanárom.

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky postúpili na novembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli proti Slovinsku vedú na harde v Peugeot aréne NTC už 3:0. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžila Renáta Jamrichová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre deklasovala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0.

 
 

Aktuálne informácie

news img

Pokorný s prvým singlovým titulom na profi okruhu

Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) získal svoj prvý singlový titul medzi mužmi. Na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazil vo finále nad Stuartom Parkerom z Veľkej Británie a zdolal ho 7:5, 6:1 za 92 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca tak premenil svoju ôsmu finálovú účasť v zisk prvého singlového titulu. Vo štvorhre sa už dvadsaťdvaročný hráč Národného tenisového centra tešil z turnajového víťazstva sedemkrát.

14. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Drugdová s deblovým titulom na ITF WTT W35 v Sharm El Sheikhu

Salma Drugdová (na snímke vľavo) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W35 v egyptskom Sharm El Sheikhu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále po boku Poľky Zuzanny Pawlikowskej zdolali ruskú dvojicu Elizaveta Šebekinová, Daria Zelinská 6:4, 6:2 za 89 minút. Štvrtý nasadený pár nestratil na ceste k titulu ani jeden set. Pre devätnásťročnú zverenku trénera Ivana Košeca v Národnom tenisovom centre je to štvrté deblové prvenstvo na ženskom okruhu ITF, doposiaľ najcennejšie. Prvé tri získala na turnajoch kategórie W15.

14. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BJKC: Ohlasy slovinských médií na prehru so Slovenskom

Ohlasy slovinských médií na prehru 0:4 s tenistkami Slovenska v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej v Bratislave:

Delo: "Slovinky neuhrali v Bratislave ani bod a na jeseň ich čakajú záchranárske práce. Slovenky potvrdili úlohu favoritiek a postúpili na finálový turnaj v Seville."
Dnevnik: "Bez Tamary Zidanšekovej a Kaji Juvanovej boli Slovinky bez šance. V Bratislave bolo vymaľované rýchlo, už po úvodnej sobotňajšej dvojhre."
Slovenske Novice: "Neúčasť dvoch najlepších slovinských hráčok sa v dueli so Slovenskom ukázala ako rozhodujúca."
STA: "Prekvapenie sa nekonalo, oslabené Slovinky v Bratislave nestačili na slovenské družstvo."

 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na domácej pôde tím Slovinska 4:0. Druhý hrací deň otvorila singlovým zápasom Renáta Jamrichová, ktorá v zápase proti Veronike Erjavečovej získala postupový bod. Za rozhodnutého stavu sa ešte hrala štvorhra, v ktorej víťazstvo Slovenska prikrášlili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

FOTO: Roman Benický

 
news img

Mečíř: V tíme je dobrá chémia

Presvedčivé víťazstvo Slovenska nad Slovinskom a postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej potešil aj prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa. Podľa olympijského šampióna vo dvojhre zo Soulu 1988 je to stimul pre celé slovenské tenisové hnutie. Okrem výkonov a výsledkov hráčok ho teší aj výborná chémia v tíme, ktorá v súťaži družstiev hrá rovnako veľkú rolu.

 
news img

Lipták: Postupom sme splnili cieľ

Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli zdolali v bratislavskej Peugeot aréne NTC Slovinsko 4:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Renáta Jamrichová, ktorá v sobotňajšej dvojhre deklasovala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0. V záverečnej štvorhre zvíťazili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou nad párom Lovričová, Miličová 6:1, 2:6, 10-6.

 
news img

Štvordňové reprezentačné sústredenie juniorov

V termíne od 8. - 11. apríla sa v TK Kúpele Piešťany uskutočnilo juniorské reprezentačné sústredenie. Sedem chlapcov (Marko Bekéni, Peter Zavacký, Dominik Mačej, Šimon Dióssy, Filip Dráb, Samuel Sýkora, Jozef Karas) a sedem dievčat (Lea Belanská, Nikola Farkašová, Sofia Barháčová, Stella Cinkaničová, Timea Gross, Flóra Rablánska, Lujza Zimenová) ho absolvovalo pod vedením reprezentačných trénerov mládeže J. Balaša a M. Mečířa ml. a trénerov J. Sabovčíka, M. Grolmusa, M. Ďurovca a kondičného H. Fučíka.

Cieľom sústredenia bolo získať herný rytmus na antuke, pripraviť sa na juniorský turnaj ITF v Piešťanoch a na ďalšie antukové turnaje.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte LIVE - juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Kvalifikačné boje sú na programe 13. a 14. apríla. LIVESCORE  LIVESTREAM

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BJKC: Fotogaléria prvého hracieho dňa

Stav kvalifikačného stretnutia Slovensko - Slovinsko v Pohári Billie Jean Kingovej je po prvom hracom dni 2:0. V úvodnom zápase zvíťazila slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová nad hosťujúcou dvojkou Elou Nalou Miličovou, v druhom získala bod pre domáce farby Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú. Prvý hrací deň zachytil objektív Romana Benického.

 
news img

Trojdňové reprezentačné sústredenie mladých hráčov

V dňoch 10. - 12. apríla sa uskutočnilo trojdňové reprezentačné sústredenie hráčov narodených v rokoch 2010 - 2012. Osem chlapcov a osem dievčat ho absolvovalo pod vedením skúseného trénerského tímu na čele s prezidentom Slovenského tenisového zväzu Miloslavom Mečířom a reprezentačným trénerom mládeže Martinom Zathureckým. Cieľom sústredenia bolo získať dobrý herný rytmus pred letnou sezónou a pripraviť sa na nadchádzajúci turnaj Tennis Europe hráčov do 14 rokov v Trnave (16. - 21. apríl).

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Nové stanovy regionálnych zväzov schválené

V marci a v apríli sa uskutočnili výročné konferencie regionálnych tenisových zväzov, ktoré hodnotili svoju činnosť za uplynulý rok. Na programe bolo taktiež schvaľovanie nových stanov regionálnych zväzov. Vo všetkých štyroch regiónoch boli stanovy prijaté.

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Letná univerziáda 2024

V dňoch 3. - 5. septembra 2024 sa bude konať Letná univerziáda SR pod záštitou ministra školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky JUDr. Ing. Tomáša Druckera. Organizátorom je Slovenská technická univerzita. Súťaže v tenise budú prebiehať na kurtoch športového arálu P. Gleska, Račianska 103, Bratislava. 

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke: https://univerziada.stuba.sk/

Propagačný letákPropozície 

 
news img

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP 2024

Prihláška do klubového kola - informácie TU
Oblastné kolo do 10 rokov: Prihlášku treba zaslať najneskôr do 28. 4. 2024 na adresu stella.kassova@stz.sksúpisky treba spracovať cez eTenis do 15. 5. 2024.
zoznam prihlásených družstiev do 10 rokov

 

12. 04. 2024
Tenis detí Více zde
 
news img

Turnaje plážový tenis 2024

Na základe prihlášok Slovenský tenisový zväz vydáva Termínovú listinu pre Plážový tenis 2024.

Turnajov v plážovom tenise, organizovaných pod hlavičkou STZ, sa môžu zúčastniť iba hráči prihlásení na turnaj cez www.zasportujsiopen.sk a registrovaní v STZ (viac informácií). Absolvované turnaje bude STZ hráčom zapisovať aj s dosiahnutými bodmi do karty hráča v eTenise, z čoho sa po odohraní sezóny vytvorí oficiálny rebríček, ktorý bude slúžiť pre nasadzovanie v nasledujúcej sezóne.

 
news img

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - východoslovenský región

Východoslovenský tenisový zväz v spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom organizuje školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - viac informácií.

Kontaktná osoba: Tomáš Záborský
e-mail:
 vychodotenis@stz.sk 
telefón: 0905 498 081