• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Máte záujem o seniorský tenis?

Navigácia » Hlavná stránka » Súťaže » Seniorský tenis » Máte záujem o seniorský tenis?

 

Pozrite si platný "Predpis pre súťaže seniorov" podľa ktorého sa riadia súťaže seniorov v STZ.

Kto sa môže zúčastňovať turnajov seniorov?
Muži a ženy od 35 rokov, pričom pre zaradenie hráča do vekovej kategórie je rozhodujúci ročník narodenia (nie deň a mesiac), t.j. koľko rokov dosiahne hráč v konkrétnej tenisovej sezóne.

Aké sú výhody registrácie v STZ?
Registrovaný senior sa môže zúčastňovať okrem súťaže jednotlivcov aj súťaže družstiev a je vyhodnocovaný v rebríčkoch STZ za danú tenisovú sezónu. Súčasne môže bezplatne využívať sekciu TENIS v systéme www.zasportujsiopen.sk, ktorú vytvoril Slovenský tenisový zväz na podporu rekreačného a seniorského tenisu.
Neregistrovaný senior sa môže zúčastňovať len turnajov jednotlivcov (okrem majstrovských súťaží) bez možnosti hrať súťaž družstiev a nie je vyhodnocovaný v oficiálnych rebríčkoch STZ.

Čo treba k registrácii?
Vypísanú "Žiadosť o individuálnu registráciu" potvrdenú klubom, resp STZ a poplatok 30,- EUR na 2 roky (V prípade registrácie od 60 rokov poplatok 10,- €/ 2r.)

Prvá registrácia = viac informácií...
Obnova registrácie = viac informácií..

V akých kategóriách seniori súťažia?
V súťaži jednotlivcov sa vo dvojhre súťaží v kategóriách po piatich rokoch:
35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+, 75+, 80+, 85+
Vo štvorhre sa súťaží v kategóriách po desiatich rokoch:
35+, 45+, 55+, 65+, 75+
Súťaž družstiev sa vypisuje pre kategórie MUŽOV a môžu sa jej zúčastniť iba hráči registrovaní za konkrétny klub:
35+, 45+, 55+, 65+

Pričom platí, že sa hráč môže zúčastňovať aj v kategóriách mladších, ale nesmie sa zúčastňovať v kategóriách starších ako je jeho vek narodenia. V konkrétnych súťažiach sa otvoria len tie kategórie v ktorých je dostatočný počet účastníkov, resp. ktoré vypíše usporiadateľ.

UPOZORNENIE: vzhľadom na malý počet registrovaných žien sa spravidla v ženách organizuje iba jedna kategória (od 35 rokov), samozrejme aktuálne o tom rozhoduje až usporiadateľ turnaja na základe počtu a vekovej kategórie prezentovaných hráčok.

Kto môže organizovať turnaj seniorov?
Ktorýkoľvek klub, ktorý má platnú kolektívnu registráciu v STZ pre danú sezónu.
Prihlášky na organizáciu turnaja sa zasielajú do 15.10. na športovo-technický úsek STZ.

Potrebujete viac informácií?
kontaktujte športovo - technický úsek STZ tel. č. 02/ 492 09 886 resp 02/ 492 09 887

 

Vložené: 01. 11. 2012       Kategória: Seniorský tenis
 
news img

Turnaje seniori 2024

Prehľad a aktuálne informácie o schválených turnajoch seniorov pre tenisový rok 2024.
Upozorňujeme hráčov, že na turnaje seniorov sa prihlasuje cez systém www.zasportujsiopen.sk . Ak sa turnaja zúčastní hráč, ktorý nie je takto prihlásený, nie je možné jeho odohrané zápasy zapísať, čím poškodzuje nielen seba, ale zneváži tým i snahu usporiadateľov a ostatných zúčastnených. Ak ešte teda nie ste zaregistrovaný na uvedenej stránke, prečítajte si viac informácií v článku Seniori STZ - registrácia na zasportujsiopen.sk
V zmysle SP od neprihlásených môže usporiadateľ požadovať zvýšený vklad o 5,- EUR (od hráčov nad 60 r. 2,- EURÁ).

 
news img

IPIN pre seniorov po novom

Upozorňujeme všetkých seniorov, že na základe rozhodnutia ITF (International Tennis Federation), počnúc sezónou 2020 sa zjednodušuje systém poplatkov za IPIN pre hráčov štartujúcich na medzinárodných turnajoch. Hráči už viac nebudú platiť ročný poplatok, namiesto toho budú platiť poplatok vo výške 5 EUR na každom turnaji (viac informácií).

- Aktuálne informácie - medzinárodný tenis seniorov od 35 rokov

 

 
news img

Rebríčky seniorov

Slovenský tenisový zväz v systéme eTenis priebežne spracováva rebríčky seniorov registrovaných v STZ, ktorí odohrali aspoň jednu akciu z oficiálnej termínovej listiny seniorov...

 
news img

ZASPORTUJ SI OPEN aj pre seniorov

Slovenský tenisový zväz vytvoril a prevádzkuje portál Zasportujsiopen.sk s cieľom podporiť rekreačný tenis na Slovensku a uľahčiť komunikáciu medzi hráčmi a usporiadateľmi turnajov. Ponúka nielen jednoduché prihlasovanie na turnaje, individuálnu možnosť vyzývania súperov a zapisovania výsledkov, ale aj vytvárania vlastných súťažných rebríčkov.

 
news img

Seniori STZ - registrácia na www.zasportujsiopen.sk

Registrácia na ZasportujSiOpen.sk je veľmi jednoduchá, stačí len kliknúť TU a vyplniť požadované údaje. Ak ste už registrovaný v STZ stačí vypísať dole uvedený formulár a pomôžeme vám s registráciou.